Ana sayfa Genel Eski Sevgiliniz Koronavirüs Günlerinde Mesaj Atarsa…

Eski Sevgiliniz Koronavirüs Günlerinde Mesaj Atarsa…

433
https://pixabay.com/tr/photos/iphone-smartphone-apps-apple-inc-410314/

Sosyal izolasyonun yalnız duygularını tetiklediği, kaygı ve endişe duyan kişilerin duygusal olarak destek aradığı bu günlerde eski erkek ya da kız arkadaşınız size mesaj atarsa hiç şaşırmayın. Daha önce duygusal bağ kurduğu, sevildiğini, desteklendiğini hissettiği birini merak etme ve tekrar bağlantı kurma isteği bu gibi zor zamanlarda ortaya çıkabilir. Öte yandan böyle bir mesaj aldığınız durumda siz de karmaşık duygular yaşayabilirsiniz. Cevap verip vermeme konusunda tereddüt yaşayabilir, bir yandan da eskiden beraber olduğunuz birinden haber aldığınız için iyi hissedebilirsiniz. Peki zaten stres yaratan bir ortamdayken bitmiş bir ilişkiyi tekrar canlandırmak gerçekten iyi bir fikir mi?

“İyisindir umarım, iyi misin, sadece nasıl olduğunu merak ettim” gibi mesajlardan, hızlı bir şekilde geri dönme ve ilişkiye yeniden başlama isteğine kadar farklı mesajlar alabilirsiniz.

Ayrılıklardan sonra çiftler eski ilişkilerini romantize etmeye yatkındır. Bir süre sona ayrılığa yol açan nedenleri unutmaya başlarken güzel zamanları daha sık düşünmeye başlayabilirsiniz. Eğer eski sevgilinizde durum böyle ise size mesaj atma ihtimali de artmış demektir.

Kriz zamanlarında öncelikler de değişebilir. Daha önce size önemli görünen sorunlar önemsiz gelmeye başlayabilir. Eski sevgilinizin sizin için aslında çok daha önemli olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Bir diğer ifadeyle değerini kaybedince ve en çok ihtiyaç duyduğunuz anda anlayabilirsiniz.

Baştaki soruya geri dönersek eski sevgilinizin size mesaj atmasının, hissettiği stresi rahatlatmak istemesi, romantik duygularının canlanması, yalnızlığını fark etmesi ve değerinizi anlaması ile ilgili olduğunu düşünebilirsiniz. Bu süreçte siz de benzer duygular yaşıyor olabilir ve eskiden duyduğunuz yakınlığı tekrar duymak isteyebilirsiniz. Eski sevgilinize cevap yazmadan önce geçmişe tekrar gerçekçi bir gözlükle bakıp ilişki sürecinizi ve ayrılığınızı anımsamanızda fayda var. Duygularınızdan emin olmak için kendinize zaman verin. Duygusal olarak kırılgan bir anınızda eski sevgilinizle iletişime geçmek psikolojik iyilik haliniz için doğru olmayabilir. “Doğru zaman mı?” sorusunu dürüstçe yanıtlayın.

 

 

Kaynaklar

https://www.elitedaily.com/p/if-your-ex-texts-you-during-the-coronavirus-outbreak-heres-what-to-do-22644514

https://www.milliyet.com.tr/pembenar/eski-sevgilinizden-mesaj-aldiginizda-yapmamaniz-gereken-5-sey-2571692

 

Bir önceki yazımız olan Yardımsever misiniz? başlıklı makalemizde alturizm, corona virüs ve covid-19 hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here