Ana sayfa Genel Aşk ve Romantizmin Beden Dili

Aşk ve Romantizmin Beden Dili

2258

Birinin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini kişi size söylemese de beden dili ile anlamanız mümkündür. Aslında doğru sinyalleri okumayı bildiğiniz sürece bunu anlamak oldukça kolaydır.

Bazı flört hareketleri çalışılmış ve bilinçliyken bazıları tamamen bilinçsizce yapılır. Peki her iki cins için temel flört sinyalleri neler olabilir?

Kadınlarda Flört Hareketleri ve Sinyalleri

Gözler: Göz bebekleri ilgiyi, büyüyerek yansıtır. Aynı zamanda kadınlar ilgilendikleri erkekle konuşurken genellikle daha çok göz kırparlar.

Gülümseme: Hafif anlık bir gülümseme ve daha sonra kafa çevirmenin tekrarlanması kadınların karşısındaki erkek ile ilgilendiklerini anlatmalarının etkili bir yoludur.

Saç: Kadınlar başlarını hafifçe savurarak saçlarını omuzlardan geriye atarlar. Bazen de saçlarıyla oynar, büker, elinin içinden geçirirler. Bütün bu hareketler genellikle istemsiz yapılmaktadır.

Boyun: Boyun kadınlar için hassas bir alandır. Kadınlar genellikle flört ederken istemsiz boyunlarına dokunurlar.

Dudaklar: Dudaklar yalanarak veya parlak bir ruj ile ıslak gösterilir. Bu karşı tarafa onları öpmenin nasıl olacağına dair bir izlenim veren, erkekler açısından oldukça etkileyici bir harekettir.

Diz ve Ayaklar: Kadın oturuyorsa ayağı ve dizi ilgilendiği kişiye doğru çevrilecektir.

Bacaklar: Kadınların flört ederken en sık kullandıkları vücut parçalarından biri bacaklarıdır. Kimi zaman kadın ayakkabıyı ayağına sokup çıkarır ve bu erkekler üzerinde baştan çıkarıcı bir etkiye sahiptir. Çoğu erkek bacak dolamanın bir kadının yapabileceği en çekici oturuş biçimi olduğunu düşünür. Bu, kadınların dikkat çekmek için sıklıkla kullandıkları bir harekettir. 

Avuç İçi ve Bilekler: Kadın karşısında ilgilendiği biri varken bilek içini gösterme eğiliminde olacaktır. Bu bölge genelde oldukça erojen kabul edilen bir bölgedir.

Eller: Kadınlar karşılarında etkilendikleri biri varken genellikle elleriyle bir şeyle oynama eğilimindedirler. Sohbet ilerledikçe kadın bu kişinin koluna hafifçe dokunur. Aldığı tepkiye bağlı olarak davranışı ilerletebilecektir.

Erkeklerde Flört Hareketleri ve Sinyalleri

Duruş: Erkekler etkilendikleri birinin yanında daha dik durur ve karınlarını içine çekerler. Bu tamamen bilinçsizce yapılır.

Gözler: Erkeklerin de hoşuna giden birini gördüğünde genellikle göz bebekleri büyür. Bunun yanı sıra istemsizce kaşları yukarı kalkar. Erkekler bakışlarını normalden daha uzun süre etkilendiği kişinin üzerinde tutar.

Kendine Çekidüzen Vermek: Erkekler karşılarında etkilendikleri biri varsa görünüşlerinin farkına varıp kendilerine çekidüzen vermeye başlarlar. Saçlarını sıklıkla düzeltir, üzerlerindeki görünmeyen tozları temizlerler.

Bacaklar: Erkekler de vücutlarını ilgilendiği kişiye doğru çevirir ve bacakları onu gösterecek şekilde otururlar. Bunun yanında bacakları genellikle açık olur.

Fark ettiğiniz üzere kadınların flört hareketleri ve sinyalleri çok daha çeşitlidir. Çoğu erkek flört ayinlerinde nehir kenarında durup kafalarına vurarak balık avlamaya çalışan biri kadar başarılıdır. Kadınların farkında olmadan ya da bilinçli olarak kullandıkları flört işaretleri erkekler üzerinde çok daha başarılı olabilmektedir.

 

Kaynaklar

Pease, A. (2003). Beden Dili, Rota Yayınları

Webster, R. (2017). Beden Dili Rehberi, Olimpos Yayınları.

Bir önceki yazımız olan Yalancının Beden Dili başlıklı makalemizde beden dili ve yalan hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here