Ana sayfa Genel Koronavirüs Günlerinde Sevgilinizle Bağınızı Uzaktan Sürdürebilirsiniz

Koronavirüs Günlerinde Sevgilinizle Bağınızı Uzaktan Sürdürebilirsiniz

191
https://pixabay.com/tr/photos/kad%C4%B1n-k%C4%B1z-ceket-ki%C5%9Fi-mesafe-uzak-1836089/

Koronavirüs pandemisinde toplum sağlığını korumak amacıyla evde kalma ve sosyal mesafe önlemleri uygulanmaktadır. Bu uygulamalar her çeşit sosyal ilişkimizi etkiliyor, bunların başında ise sevgili / partner ilişkileri geliyor. Şu anda tüm ilişkiler birden uzak mesafe ilişkisine dönüştü öyle değil mi? Farklı şehirlerden, farklı ülkelerden ilişki sürdüren partnerler bu zorluğun daha uzun süredir farkındalar. Uzun süre fiziksel olarak bir araya gelmeden ilişki sürdürmek çok sıra dışı bir kavram olmasa da Koronavirüs günlerinin oluşturduğu stres faktörü bu zorluğu arttırmakta.

Peki neler yapabilirsiniz? 

1. İlişkinizden Esinlenen Bir Playlist Oluşturun.

İlişkinizi düşününce aklınıza gelen şarkılar, size güzel anılarınızı hatırlatan şarkılar, ortak sevdiğiniz şarkılardan oluşan ve ilişkinizden esinlenen bir playlist oluşturabilirsiniz.

2. Aynı Yemeği Pişirin.

Pişirmenin ve evde yemenin oldukça azaldığı, dışarıdan söylemenin veya dışarıda yemenin çok arttığı zamanlar sonrasında tekrardan tahta kaşıklarla tencere karıştırmaya başladık. Siz de bu dönemde sevgilinizle ortak yemek yapmayı deneyebilirsiniz. Tarifi paylaşabilir, adım adım birlikte yapabilirsiniz. Kesinlikle yeni bir deneyim olacaktır.

3. Tatil Planı Yapın.

Koronavirüs günlerinin bu belirsizlik atmosferinde bir gezinin ne zaman mümkün olabileceğini bilmiyor olabilirsiniz. Yine de cebinizde hazır bir gezi planı, geleceğe dair umudunuzu canlı tutacaktır. Görmek istediğiniz muhteşem yerlerin resimlerini görmek size ilham verecektir.

4. Birlikte Online Aktivitelere Katılın.

Hiç birlikte online konserlere, online müze turlarına, canlı yayınlara, online turlara katıldınız mı? Büyük ihtimalle hayır. Birlikte online aktivite yapmayı deneyimleyin.

5. Hatıralarınızı Tazeleyin.

Birlikte geçirdiğiniz onca buluşma, beraber yürüdüğünüz sokaklar, izlediğiniz filmler, tatiller, başınıza gelen komik şeyler…Tüm bunları anımsamak ve sohbet etmek için izole olduğumuz bu günleri kullanabilirsiniz.

6. Yazın.

Birbirinize pek çok farklı türde yazı yazabilirsiniz. Bir not, bir şiir, bir mektup hatta akrostiş. Unutmayın, her insanın el yazısı ona özeldir. El yazısı ile hazırlanmış bir yazıyı paylaşmak eşsiz bir hatıradır.

7. Oyun oynayın.

Koşuşturmacalı hayatlarımız içinde oyun oynamaya genelde vakit bulamıyoruz. Oynasak da bireysel oyunlar oynuyoruz. Şimdi partnerinize online oyun arkadaşı olmanın tam zamanı. Rekabetçi misiniz, hırslı mısınız, mızıkçı mısınız, çabuk mu pes edersiniz? Oyunda partnerinizin bilmediğiniz özelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

8. Birlikte öğrenin.

Evde kaldığımız zaman yeni şeyler öğrenmek için de bir fırsat aynı zamanda. Birlikte sınıf arkadaşı olmayı deneyebilir, online bir eğitime ya da kursa katılabilirsiniz. Nasıl bir öğrencisiniz? Partneriniz nasıl bir öğrenci?

Zor zamanlar geçirdiğimizi yadsıyamayız. Öte yandan zor zamanlar ilişkileri güçlendirebilir. Bu süreçte sevgilinize onu önemsediğinizi gösterebilecek pek çok farklı yolu kendiniz de keşfetmeye devam edebilirsiniz.

 

 

Kaynaklar

https://www.elitedaily.com/p/11-long-distance-relationship-bonding-tips-during-the-coronavirus-outbreak-22639408

https://www.mydomaine.com/long-distance-relationship-ideas

 

 

Bir önceki yazımız olan Pandemide Psikolog Olmak başlıklı makalemizde online danışmanlık, online terapi ve pandemi hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here