Ana sayfa Genel Ücretsiz Katılabileceğiniz 5 Online Kurs

Ücretsiz Katılabileceğiniz 5 Online Kurs

275
Online kurs
https://pixabay.com/vectors/virtual-learning-training-online-5801280/

Psikoloji bugün en popüler bilimlerden biridir. Bu nedenle birçok online kurs vardır. İnsanlar psikoloji hakkında bilgi almak ve kendilerini geliştirmek istiyorlar. Hem hayata bakış açısı için hem kişinin kendine yardımcı olması için psikoloji hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Kişi psikoloji bilgisi sayesinde etrafında olan bitene karşı yeni bakış açıları kazanır. Kimi insanlar kısa süreli dersler alarak bu bilgi seviyesini üste taşımak ister. Bu nedenle sizler için ücretsiz online kurs derledik (İngilizce).

1. Yale Üniversitesi- Psikolojiye Giriş

Yale Üniversitesinin sunduğu bu kurs en popüler psikoloji kurslarından biridir. Psikoloji dünyasının en önemli isimlerinden olan Paul Bloom tarafından derlenmiştir. 6 haftalık bir kurstur. Sırası ile psikoloji teorileri, gelişim ve dil öğrenimi, bilişsel gelişim, benlik, kişilik ve zeka son olarak da iyi yaşamla ilgili dersler var. Kurs toplamda 16 saat sürüyor.

2.Wesleyan Üniversitesi- Sosyal Psikoloji
Wesleyan Üniversitesine ait bu kurs 7 hafta sürüyor. Tamamen sosyal psikolojinin teorilerine odaklı olan bu kurs, temel sosyal psikoloji ile ilgili önemli bilgiler sunuyor. Bu kurs kişisel gelişimin yanı sıra reklamcılık, pazarlama alanlarında çalışan kişiler için mesleki olarak faydalı olacak bir kurs. Çünkü sosyal psikoloji bu alanlarda çok kullanılıyor.
3.Kopenhag İşletme Okulu- Tüketici Nörobilimi ve Nöropazarlamaya Giriş
Bu kursta ise psikolojinin bambaşka bir alanı karşımıza çıkıyor. Günümüzde nöropazarlama ile tüketici davranışlarını önceden tespit etmek mümkün. Bu tespitlere göre satış stratejileri düzenleniyor. Psikoloji bilimi, bu alanda sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle bu pazarlama, satış gibi alanlarda çalışanlar için farklı bir bakış açısı edinmek adına çok faydalı bir kurs. Özellikle gelecek yıllarda Nöropazarlama alanının çok ilerleyeceği tahmin ediliyor.

4. Conventry Üniversitesi- İş Hayatında Duygusal Zeka
Duygusal zeka, kendimizi ve başkalarını anlamamıza, anlaşmazlıkları daha rahat çözmemize yardımcı olur. Daha iyi ilişkiler kurmak, yapıcı olmak iş yerinde verimliliğin belki en önemli anahtarıdır. Bu nedenle duygusal zekayı iş yerinde kullanarak kariyer basamaklarını daha hızlı çıkabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal olarak da daha sağlıklı ilişkiler inşaa etmek için de verimli bir kurs.

5. Monash Üniversitesi- Gelişim Psikolojisi

2 hafta süren bu kurs gelişim psikolojisi hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Gelişim psikolojisi, insanın yaşamı boyunca geçirdiği fiziksel, bilişsel, duygusal değişimleri işler. Özellikle çocukluk çağlarında çok fazla değişim geçirdiğimizden, konular genelde çocukluk ve ergenlik üzerinedir. Hem gelişim psikolojisi öğrenmek isteyenler hem de çocuk gelişimi hakkında bilgi almak isteyenler için oldukça kısa ama önemli bir kurs.

Not: Kursların hepsini ücretsiz olarak almak mümkündür. Ancak sertifika almak isterseniz 49 dolar ücret ödemeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Anna Freud : Hayatı ve Psikolojiye Katkıları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here