Ana sayfa Psikolojik Filmler Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Kevin Hakkında Konuşmalıyız

375

Film adı: Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Yıl: 2012

Tür: Dram , Gerilim

Yönetmen: Lynne Ramsay

Oyuncular: Ezra Miller, Tilda Swinton,John C. Reilly, Jasper Newell

Imdb: 7,5 / 10

 

Kevin Hakkında konuşmalıyız Lionel Shriver’ın romanından uyarlanmış, psikolojik içeriklere bolca yer verilmiş bir gerilim filmidir.

Film sık sık tanıklık ettiğimiz anne ve çocuk ilişkisindeki bağlanmayı başka bir boyutta ekranlara taşımıştır. Filmde Kevin’ın annesi ile bağ kurmakta yaşadığı zorluğa ve annesinin de Kevin’ın problemleri olduğuna inanmasıyla beraber bunlarla baş etmekte yaşadığı zorluğa ve çaresizliğe tanık oluyorsunuz. İlk sahnelerde normal bir aile olarak karşımıza çıksalar da evin babası ve diğer çocuğu zayıf halkalar olarak seyirci ile buluşmuştur. Bu nedenle filmde seyirciye sergilenen aile bağları, psikoloji alanında pek çok kuram ile yorumlanmış ve analiz edilmiştir.

Filmin bir diğer özelliği; yönetmen Lynne Ramsay sahnelerde geçişlerin üzerinde durmayı tercih etmemiş, izleyicinin aktif bir rolde hayal gücünü ortaya çıkarmasını hedeflemiştir. Kırmızı rengin sıklıkla sahnelerde dikkat çekmesi ama hakkında bilgi verilmemesi gibi detaylar izleyicinin hayal gücüne bırakılmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Sybil başlıklı makalemizde çoklu kişilik bozukluğu, film önerisi ve psikolojik filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here