Ana sayfa Gündem Psikoloji ve Bilim ile İlgili Podcastler

Psikoloji ve Bilim ile İlgili Podcastler

422
https://pixabay.com/tr/photos/izleme-tahta-teknoloji-bilim-3157431/

Psikoloji ve bilim ile ilgili dinleyebileceğiniz faydalı podcastleri sizler için derledik:

Evrim Ağacı ile Bilime Dair Her Şey!

Evrim Ağacı uzay bilimlerinden biyolojiye, felsefeden psikolojiye birçok alan ile ilgili içerik üreten bir bilim sayfasıdır. Podcastlerinde ise internet sitesinde üretilen içerikler, Evrim Ağacı yazarları veya ses sanatçıları tarafından seslendirilerek dinleyicilere sunuluyor.

Zihnimin Kıvrımları

Teknoloji ve Trend Yazarı olan Serdar Kuzuoğlu’na ait bu podcast serisi, teknolojinin insanla olan ilişkisini ve insan eliyle üretilen teknolojinin günümüz insanını nasıl şekillendirdiğini hatta esir aldığını anlatıyor.

Philosophize This!

Bu podcast kanalı, geçmişten günümüze gelen felsefi düşünceleri herkesin anlayacağı bir dilde anlatmayı amaçlıyor. İlk podcastinden itibaren, geçmişten günümüze kronolojik olarak dünyaya damgasını vurmuş felsefi fikirler hakkında bilgiler aktarılıyor.

Psikiyatri ve Duvarın Ardı

Cengiz Arca’nın hazırladığı bu podcast serisi, özellikle psikopatoloji alanında podcastler sunuyor bizlere. Genel olarak kişilik bozuklukları, duygu durum bozuklukları gibi konuları ele alsa da evrimsel psikoloji, biyoloji, sosyoloji alanlarını da kapsayan keyifli podcastleri de mevcut.

Yakın İlişkiler

İkili romantik ilişkiler, ebeveyn çocuk ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri hatta çok eşlilik gibi yakın ilişki olarak değerlendirilen ilişkiler, insanın olduğu her alanda olan ve farklı dinamiklere sahip bir konu. Podcast ekibi, yakın ilişkileri hem bilimsel bulgularla hem kendi hayat tecrübeleriyle birlikte paylaşılıyor. Aynı zamanda bu konu üzerine internet siteleri de mevcut.

TED Talks Daily

Bildiğimiz gibi TED konuşmaları, alanına damgasını vurmuş ilham veren kişiler tarafından yapılmakta. Bilimden teknolojiye, tasarımdan girişimciliğe kadar her türlü alandan konuşmacının yer aldığı TED konuşmalarının günlük podcast olarak yayınlandığı bir kanal.

NöroBlog Podcast

Onur Arpat ve Taner Yılmaz’a ait bu podcast serisi, sinirbilim dünyasının kapılarını aralıyor. Sinirbilim dünyasındaki kilometre taşları, sinirbilimin günümüzdeki gelişmeleri ve sinirbilimin diğer alanlarla etkileşimi hakkında oldukça aydınlatıcı bir podcast serisi olarak dinleyiciye sunuluyor.

 

Bir önceki yazımız olan Öz Bakım ve Depresyon başlıklı makalemizde anda kalmak, depresif semptomlar ve depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here