Ana sayfa Psikolojik Filmler 28 Gün

28 Gün

862

Film adı: 28 Gün

Yıl: 2000

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Betty Thomas

Oyuncular: Sandra Bullock, Elizabeth Perkins, Dominic West, Viggo Mortensen, Alan Tudyk

Ülke: ABD

Imdb:  6 /10

Film New York’lu başarılı bir yazarın alkol bağımlılığını ve 28 günlük rehabilitasyon sürecini konu almaktadır. Sandra Bullock Gwen karakteri ile bir yandan başarılı bir kadın bir yandan da hızlı yaşamı ile bir parti kızını canlandırmaktadır. Filmde, Gwen’ın sadece eğlenceden ibaret olan yaşamı alkol problemi ile bir anda değişir. Mahkeme kararı ile 28 gün boyunca tedavi merkezinde kalmak zorunda kalır. Rehabilitasyon merkezinde kalmak bir taraftan Gwen için oldukça zorlayıcı bir deneyim olurken bir taraftan da zaman içerisinde kendisine verdiği zararı anlamasını ve kim olduğunu keşfetmesini sağlar.

Bununla birlikte film boyunca tedavi merkezinde grup terapisi oturumlarında Gwen ile birlikte birçok kişi var olan problemleri ve bu problemleri ile nasıl başa çıktıklarını paylaşmaktadır. Her bireyin var olan problemi farklı olsa da filmde iyileşme süreçlerinde grup terapisinin ve katılımcıların birbirlerine destek olabilmelerinin önemi oldukça güzel yansıtılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mozart Ve Balina başlıklı makalemizde asperger sendromu, film önerisi ve mozart ve balina hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here